Polecamy

JAK DBAĆ O SKÓRĘ?

|
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pielęgnacja męskiej skóry

Czasy, w których pielęgnacja skóry pozostawała domeną kobiet dawno odeszły w zapomnienie. Niezależnie od płci, zdrowa i zadbana skóra sprawia, że czujemy się pewnie i atrakcyjnie, jesteśmy bardziej otwarci na otoczenie. Warto poświęcić trochę czasu na odkrycie potrzeb swojego ciała i dobranie prawidłowej pielęgnacji. Z pewnością przyniesie to spektakularne efekty i sprawi, że poczujemy się bardziej komfortowo. Obecnie dostępnych jest wiele kosmetyków, które  doskonale zadbają o męską skórę, a ich używanie wymaga minimalnej ilości czasu.

Jak prawidłowo dbać o skórę?

W celu jak najlepszego doboru kosmetyków, należy w pierwszej kolejności uważnie przyjrzeć się swojej skórze i określić jej typ. Trzeba pamiętać, że tylko właściwie dobrana pielęgnacja da pożądane efekty, w przeciwnym razie, zamiast pomóc, może ona wyrządzić duże szkody. Na przykład, gdy mając cerę wrażliwą będziemy używali kosmetyków przeznaczonych do cery tłustej, może to skutkować podrażnieniem i pogorszeniem kondycji skóry. Jeśli jednak dokonamy prawidłowego wyboru środków do pielęgnacji, możemy się spodziewać, że nasza cera stanie się wygładzona i promienna, a ciało gładkie i odpowiednio nawilżone. Specjalistyczne kosmetyki zatuszują oznaki zmęczenia i przywrócą blask przesuszonej cerze, a także zapobiegną oznakom starzenia się skóry.

Bardzo istotne jest również to, by przy doborze kosmetyków wziąć pod uwagę porę roku, w czasie której mają być używane. Wiosną i latem świetnie sprawdzą się lekkie, szybko wchłaniające się formuły, zawierające filtr chroniący skórę przed szkodliwym promieniowaniem UV, a w okresie jesienno-zimowym doskonałym wyborem okażą się kosmetyki o gęstszej, bardziej odżywczej konsystencji, która zabezpieczy skórę przed niskimi temperaturami.

Codzienny rytuał

Podstawą dbania o skórę jest bez wątpienia jej codzienne, dokładne oczyszczanie. Nawet najlepsze kremy czy balsamy nie zadziałają prawidłowo, jeśli skóra nie będzie odpowiednio przygotowana do ich nałożenia. Skóra na twarzy jest z reguły o wiele delikatniejsza i bardziej wymagająca niż skóra ciała, dlatego też warto oczyszczać ją osobnym, przeznaczonym specjalnie do tego celu preparatem. Po oczyszczeniu twarzy powinno się przetrzeć twarz tonikiem, który ukoi skórę i przywróci jej właściwy poziom pH. Następnie można już przejść do aplikacji kremu. Kosmetyki przeznaczone dla mężczyzn często są wielofunkcyjne, więc tego samego kremu można używać na dzień i na noc. Ważnym elementem kompleksowego dbania o skórę jest stosowanie kremu pod oczy, który zapobiegnie tworzeniu się zmarszczek mimicznych i wygładzi już istniejące.

Również żel pod prysznic o dobrym, odżywczym składzie może sprawić, że skóra będzie zadbana i odpowiednio nawilżona. Jeśli jednak to nie wystarczy, warto od czasu do czasu sięgnąć po balsam nawilżający, który momentalnie ukoi podrażnioną i przesuszoną skórę.

Kosmetyki przeznaczone do męskiej skóry zostały opracowane w taki sposób, by mogły zostać zastosowane tuż po goleniu, nie powodując dodatkowych podrażnień.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobrze dobrać biustonosz dla kobiet o pełniejszych kształtach – poradnik
|
Jak dobrze dobrać biustonosz dla kobiet o pełniejszych kształtach – poradnik
Znajdziesz tu wskazówki i porady jak dobrze dobrać biustonosz dla kobiet o pełniejszych kształtach. Odkryj, jak podkreślić swoje atuty i cieszyć się komfortem każdego dnia!
Korzyści i techniki stosowania masażera ultradźwiękowego do twarzy w domowej pielęgnacji
|
Korzyści i techniki stosowania masażera ultradźwiękowego do twarzy w domowej pielęgnacji
Odkryj nieskończone korzyści ultradźwiękowego masażera do twarzy i naucz się stosować go skutecznie jako element swojej domowej pielęgnacji. Doświadcz idealnej skóry dzięki technologii ułatwiającej wchłanianie kosmetyków i regenerację skóry.
Diagnostyka medyczna — na czym to polega?
|
Diagnostyka medyczna — na czym to polega?
Diagnostyka medyczna to kluczowy proces identyfikacji i oceny chorób. Jak laboratoria medyczne wpływają na rozwój tej dziedziny?